HvACC Presents “LGRP RealOps 2011?

Events στην Vatsim. / Events in VATSIM.
Post Reply
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

HvACC Presents “LGRP RealOps 2011?

Post by OAL109 Mike Ionas »

Welcome to LGRP RealOps 2011.

This event aims to simulate the exact traffic conditions and Air Traffic Services of a specific 6-hour period (last year’s August 1st) at Rhodes/Diagoras airport of Greece (LGRP). Expect more than 100 movements of all kinds that will push the single-runway airport to its limits. Just book your flights, study the charts and a team of highly motivated virtual and real-life ATCOs will take care of the rest. Expect full coverage of LGRP from the ground up, as well as LGGG and at least some major Greek airports coverage (LGAV, LGTS, LGIR etc.).

Image
Image
OAL675 Elias Stassinos
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Sat Aug 21, 2010 3:08 pm
Name: Elias Stassinos
Callsign: OAL675

Re: HvACC Presents “LGRP RealOps 2011?

Post by OAL675 Elias Stassinos »

Η Κυριακή πλησιάζει. Εχουν μείνει πτήσεις για booking!
Elias Stassinos / OAL675
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: HvACC Presents “LGRP RealOps 2011?

Post by OAL109 Mike Ionas »

Καθώς την Κυριακή είναι και το realops του HvACC το εναρκτήριο leg της F1 θα γίνει κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη βδομάδα και ΟΧΙ την Κυριακή 13 Μαρτίου.

Για το realops μπορείτε να κλείσετε πτήση εδώεδώ.

Αν και οι περισσότερες πτήσεις της Ολυμπιακής είναι ήδη κλεισμένες, μπορείτε να κλείσετε μία από τις υπόλοιπες πτήσεις και να τις πετάξετε με το δικό σας callsign (i.e.Olympic) απλά σημειώνοντας στα remarks την πτήση που έχετε κλείσει. Έτσι μπορώ να έχω κλείσει την AZA121 και να πετάξω ως OAL109 έχοντας το AZA121 στα remarks μου για να ξέρει ο ΕΕΚ σε πιο slot αντιστοιχούμε..

Μπείτε λοιπόν και κλείστε την πτήσης σας να γεμίσουμε τους ελληνικούς ουρανούς την Κυριακή!

Για το F1 συνεχίστε να στέλνετε τις συμμετοχές και θα ανακοινωθεί η νέα ημερομηνία σύντομα.

Μ.
Image
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: HvACC Presents “LGRP RealOps 2011?

Post by OAL109 Mike Ionas »

Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι,

Απόψε έχουμε το realops του HvACC. Για το realops μπορείτε να κλείσετε πτήση εδώ.

Αν και οι περισσότερες πτήσεις της Ολυμπιακής είναι ήδη κλεισμένες, μπορείτε να κλείσετε μία από τις υπόλοιπες πτήσεις και να τις πετάξετε με το δικό σας callsign (i.e.Olympic) απλά σημειώνοντας στα remarks την πτήση που έχετε κλείσει. Έτσι μπορώ να έχω κλείσει την AZA121 και να πετάξω ως OAL109 έχοντας το AZA121 στα remarks μου για να ξέρει ο ΕΕΚ σε πιο slot αντιστοιχούμε..

Μπείτε λοιπόν και κλείστε την πτήσης σας να γεμίσουμε απόψε τους ελληνικούς ουρανούς! Εξακολουθούν να υπάρχουν διαθέσιμες πτήσεις.

Μ.
Image
Post Reply