Chania full motion sim

Events στην Vatsim. / Events in VATSIM.
Post Reply
OAL809 Mihalis Velegrakis
Full Member
Full Member
Posts: 145
Joined: Sat Aug 21, 2010 7:42 am
Name: Mihalis Velegrakis
Callsign: OAL809

Chania full motion sim

Post by OAL809 Mihalis Velegrakis »

Καλησπερα χθες ειχα την ευκαρια να παω στο εκπαιδευτικο κεντρο Χανιων οπου παλιοτερα η ολυμπιακη εκανε checkrides με full motion flight simaulator τυπου 737-30/400
Παω λοιπον και λιγο πριν φτασω μεσα, εβλεπα τα αεροπλανα να απογειωνονται καθως το αεροδρομιο ειναι διπλα σχεδον. Λιγο πριν φτασω υπηρχε ενα απεριγραπτο συναισθημα λογο της τρελας που εχω με το αεροπλανα και επιτελους υπηρχε περιπτωση να δω απο κοντα ενα ρεαλ simulator.Πλησιαζω το κτιριο το οποιο ειναι αρκετα μεγαλο και το logo της ολυμπιακης ψηλα στο κτηριο αχνοφαινοταν, πλησιαζω λοιπον στην πορτα που ηταν κλειστη με αλυσιδες.Το σημα της ολυμπικαης ξεθωριασμενο και μια ταμπελα της ΕΟΚ και αυτη μισο σαπισμενη \\\"Ολυμπιακη Α.Ε\\\" το εργο χρηματοδοτειται κτλ ισα ισα που φαινοντουσαν.
Στην πορτα λοιπον υπηρχε ενα χαρτι με το τηλ του φυλακα και σαφως γυρο γυρω συρματοπλεγμα λες και ηταν φυλακη.Παιρνω λοιπον τον φυλακα τηλεφωνο και τον ρωτω αν υπαρχει ακομα ο θρυλικος εξομοιωτης και μου λεει υπαρχει αλλα δεν ειναι σε λειτουργια!!!!Τον ρωτω αν μπορω να μπω μεσα και μου λεει οτι απαγορευεται και οτι απλως αυτος φυλαει το κτιριο και τιποτα αλλο.Του κανα συνεχεια ερωτησεις για το πως θα μπορουσα να μπω και μου λεει οτι πρεπει να παρθει εντολη απο Αθηνα για να ανοιξει.
Η χαρα μου εσβηνε σιγα σιγα, ξενερωνω και αποφασιζω να παω στο αεροδρομιο. Ανεβαινω στην διοικηση του αεροδρομιου μου λενε να παω στα γραφεια της ολυμπιακης λιγο πιο περα απο τα γραφεια τους.Παω ρωταω εκει ενα τυπο φορουσε αυτο το φωσφοριζε που φορανε στο parking stands οι υπευθυνοι του ground και μου ειπε οτι υπαρχει αλλα δεν δουλευει και μαλιστα μπορει να πουλουθει και οτι δεν ανηκει στην ολυμπιακη πια γιατι αλλαξε.Με ρωτα πιλοτος θες να γινεις??Του λεω ναι και μου δειχνει την πορτα που ελεγε αερολεσχη χανιων και με ψιλο ειρωνευτηκε οταν του πα οτι ασχολουμαι με τον microsoft flight sim.Συγκεκριμενα μου πε πρωτα θα πας σε μια αερολεσχη και μετα στο εξομοιωτη δειχνωντας αυτο που πηγα προηγουμενος.Μου πε επισης οτι και να λειτουργουσε απαγορευοταν η εισοδος σε ιδιωτες κτλ.

Τελοσπαντων αναρωτιεμαι το κρατος δεν μπορει να κανει κατι τοσα εκκατομυρια μηχανηματα και σαπιζουν σε ενα κτιριο που το βλεπουν ενας δυο φυλακες ελεος!!!
Mihalis Velegrakis/OAL809
OAL928 Socratis Vassilas
Full Member
Full Member
Posts: 141
Joined: Sat Aug 07, 2010 9:06 am
Name: Socratis Vassilas
Callsign: OAL928

Re: Chania full motion sim

Post by OAL928 Socratis Vassilas »

Δυστυχός είχε δίκιο ο πατέρας μου!!

Σαπίζει!!

:(
Image
Post Reply