Αναγκαστική ακύρωση πτήσης

The mother of all.
Post Reply
OAL638 Lampros Tasoulis
Newbie
Newbie
Posts: 26
Joined: Mon Jun 19, 2017 2:32 am
Name: Lampros Tasoulis
Callsign: OAL638

Αναγκαστική ακύρωση πτήσης

Post by OAL638 Lampros Tasoulis »

Καλημέρα σας / Καλησπέρα σας!

Στης 05/5/28 έκλεισα στην επιμελητεία μιά πτήση απο LGAV για LEBL! H πτήση πραγματοποιήθηκε επιτυχώς! Συνηθίζω απο την ώρα που ξεκίνησα να πετάω στην ΟΑV να πραγματοποιώ πτήσεις με μια ακολουθεία εκεί που τελειώνω μα πτήση να κλείνω την επομένη μου πτήση απο το αεροδρόμιο που προσγειώθηκα! Αν θα δει κανείς της πτήση μου θα μπορέσει να το καταλάβει αυτό! Δυστυχώς όμως χτές και μετά την πρώτη επιτυχή πτήση όπως ανέφερα παραπάνω έκλεισα αμέσως μετά πτήση απο το LEBL για LGAV με σκοπό την επιστροφή στην έδρα μου! Η όλη διαδικασία απο το αεροδρόμιο LEBL πήγαινε καλά μέχρι το σημείο που ήμουν έτοιμος να προσγειωθώ στην Αθήνα και όλα παγώσανε ...το FSX σταμάτησε να ανταποκρίνεται! Τα παράθυρα των windows κολλήσανε και όλα πήγανε κατά ........ας μην πω την λέξη!

Έκανα μια επαναφορά προσπαθώντας να επιλύσω το πρόβλημα και γιατί συνέβει αυτό! Το FSX δεν ανταποκρίνεται προς το παρών! Το σίγουρο είναι πως μέχρι αύριο θα το έχω διορθώσει! Λυπάμαι όμως που αναγκάστηκα να ακυρώσω την πτήση και το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να την επαναλάβω την ίδια η θα πρέπει να κλείσω μια άλλη μελλοντικά!
Image
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: Αναγκαστική ακύρωση πτήσης

Post by OAL109 Mike Ionas »

A flight is cancelled after 24h if no PIREP is submitted.

In case you land to an airport and FS crashes, you can submit the PIREP manually so that your flight is logged. That is why it is prudent to note your times on paper, along with your payload so that you have a basic idea of what to submit.
Image
Post Reply