μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Γενική συζήτηση για την εξομοίωση πτήσεων. / Discuss anyhting reagrding flight simulation.
Post Reply
OAL809 Mihalis Velegrakis
Full Member
Full Member
Posts: 145
Joined: Sat Aug 21, 2010 7:42 am
Name: Mihalis Velegrakis
Callsign: OAL809

μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Post by OAL809 Mihalis Velegrakis »

λογο καπιταλ κοντρολ δεν γινεται να αγορασω το active sky next.Εχω κανει λογαριασμο στο sim market και σκεφτομαι να πω σε εναν φιλο απο εξωτερικο να μου το αγορασει εκεινος με δικια του πιστωτικη αλλα με το δικο μου account στο sim market.Λετε μετα να εχω προβλημα στο registration στο active sky και να μην μπορω να το τρεξω;; επειδη ισως να ειναι συμβατα ονομα αγοραστη με το προγραμμα?
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Post by OAL109 Mike Ionas »

Δεν έχει σημασία το όνομα. Απλά θα πάρεις έναν κωδικό για το activation, οπότε και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Πάντως οι αγορές λογισμικού επιτρέπονται παρά τα capital controls. Δοκίμασε να κάνεις εσύ την αγορά πριν καταφύγεις στην λύση του φίλου.
Image
OAL809 Mihalis Velegrakis
Full Member
Full Member
Posts: 145
Joined: Sat Aug 21, 2010 7:42 am
Name: Mihalis Velegrakis
Callsign: OAL809

Re: μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Post by OAL809 Mihalis Velegrakis »

Γεια σου Μike!Εχω δοκιμασει παρα πολλες φορες με προπληρωμενη Πειραιως (mastercard) απο το σαιτ της simmarket και συνεχεια μου βγαζει οτι credit card declined.Προχθες την φορτωσα και μπηκα και στον λογαριασμο μου και εχει και παραπανω λεφτα απο οσο κοστιζει το asn.Nομιζω μονο μεγαλα σαιτ δεχονται αγορες απο Ελλαδα amazon ,ebay κτλ λογο καπιταλ κοντρολ το συγκεκριμενο μπορει να μην δεχεται ακομα.
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Post by OAL109 Mike Ionas »

Οπότε μένει η λύση του φίλου στο το εξωτερικό. Δεν θα έχεις πρόβλημα.
Image
OAL260 Christos Makris
Full Member
Full Member
Posts: 118
Joined: Mon Apr 07, 2014 3:48 pm
Name: Christos Makris
Callsign: OAL260

Re: μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Post by OAL260 Christos Makris »

Μίλα με την Πειραιώς να σου πούνε γιατί δεν γίνεται δεκτή. Από simarket αγόρασα κανονικά αλλά είχα κανονική master της Πειραιώς

Επίσης από το site της sim market

We have implemented strict security measures for credit card payments. If your card does not meet one of them, it will simply not be accepted. This is a tribute tothe fraudulent use of credit cards by criminal elements in our community..

The most common problem happens when the place of issuance of your card is not the same as your actual world location. If this is the case please use our alternative methods of payment: PayPal (quickest), bank transfer or cash.

Μπορείς ίσως να μιλήσεις και μαζί τους αλλιώς paypal
Chris Makris
PMDG Support
http://support.precisionmanuals.com
Image
OAL999 Dimitrios Dogos
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Tue Oct 06, 2015 11:20 am
Name: Dimitrios Dogos
Callsign: OAL999

Re: μια γρηγορη βοηθεια σχετικα με asn

Post by OAL999 Dimitrios Dogos »

Και εγω με την EUROBANK (prepaid) το ιδιο πρόβλημα ειχα οποτε paypal. Αν όμως εχεις και εκει πρόβλημα (paypal) τοτε μπορεις να στειλεις το ποσο στον φιλο σου σαν δωρο (αν εχει paypal) και να σου το αγορασει ή να σου το στειλει το δωρο πισω και να το αγορασεις μονος σου. Θα παρει τα χρημματα από το υπολοιπο του λογ/σμου paypal και όχι από την πιστωτικη καρτα οποτε εμμεσως παρακάμπτεις τον περιορισμο.
Image
Post Reply