Πώς τη βγάζετε;

Γενική συζήτηση για την εξομοίωση πτήσεων. / Discuss anyhting reagrding flight simulation.
Post Reply
OAL288 Nikos Stournaras
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Mon Sep 22, 2014 6:34 pm
Name: Nikos Stournaras
Callsign: OAL288

Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL288 Nikos Stournaras »

Ο λόγος περί χαρτών αεροδρομίων και διαδικασιών. Όσο είχαμε το Navigraph, καλά ήταν. Κόστιζε βέβαια (τελευταία) 9 ευρώ το μήνα, αλλά δεν ήταν κάτι βαρύ οικονομικά. Τώρα που δε γίνονται δεκτές κάρτες και paypal προς το εξωτερικό, τί κάνετε; Το site της ΥΠΑ, που αν και δεν είχε και την καλύτερη οργάνωση ή τους ποιοτικότερους χάρτες, ήταν ωστόσο μια λύση αλλά τις τελευταίες μέρες είναι "κάτω". Καλά με τα ξένα VACCs που δίνουν χάρτες. Με την Ελληνική περιοχή, τί γίνεται;
Image
OAL260 Christos Makris
Full Member
Full Member
Posts: 118
Joined: Mon Apr 07, 2014 3:48 pm
Name: Christos Makris
Callsign: OAL260

Re: Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL260 Christos Makris »

navigraph, αν τους έχεις σαν PDF γιατί να μην τους χρησιμοποιείς? Δεν έχουν γίνιε αλλαγές σηματνικές στην Ελλάδα
Chris Makris
PMDG Support
http://support.precisionmanuals.com
Image
OAL463 Michael Bourekas
Full Member
Full Member
Posts: 115
Joined: Mon Apr 22, 2013 10:17 pm
Name: Michael Bourekas
Callsign: OAL463

Re: Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL463 Michael Bourekas »

Captain, καθαρα απο συμπτωση ειχα κανει ετησια ανανεωση και προς το παρον δεν εχω προβλημα. Δεν ξερω ποτε ληγει, ελπιζω μεχρι τοτε να εχει τελειωσει η ιστορια με τα capital controls.
OAL288 Nikos Stournaras
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Mon Sep 22, 2014 6:34 pm
Name: Nikos Stournaras
Callsign: OAL288

Re: Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL288 Nikos Stournaras »

Κι εγώ ήμουν έτοιμος να κάνω ετήσια αλλά το άφησα να μπει ο Ιούλιος, να πέσει και λίγο χρήμα και πριν το χρήμα έπεσαν τα capital controls. Τουλάχιστον πήρα το καινούριο μου PC (αυτά τα είχα μαζέψει) και μπήκα στον κόσμο του FSX επιτέλους. :)
Image
OAL791 Dimitris Koukias
Newbie
Newbie
Posts: 2
Joined: Fri Jan 10, 2014 9:33 pm
Name: Dimitris Koukias
Callsign: OAL791

Re: Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL791 Dimitris Koukias »

Συνάδελφοι καλησπέρα,
κι εγώ προσπαθούσα εδώ κι ένα μήνα περίπου να κάνω ετήσια ανανέωση στο Navigraph αλλά λόγω του capital control δεν μπορούσα, αλλά από τις 13 Αυγούστου
κατάφερα να κάνω τη συναλλαγή γιατί μάλλον επιτράπηκε η χρήση της prepaid card για το εξωτερικό.
OAL288 Nikos Stournaras
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Mon Sep 22, 2014 6:34 pm
Name: Nikos Stournaras
Callsign: OAL288

Re: Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL288 Nikos Stournaras »

Για όσους ενδιαφέρονται, φαίνεται ότι χαλαρώνουν τα πράγματα. Πριν λίγο κατάφερα να κάνω μηνιαία ανανέωση στο navigraph από κάρτα που μέχρι την περασμένη εβδομάδα την απέρριπτε.
Image
OAL852 Panagiotis Konstantinidis
Jr. Member
Jr. Member
Posts: 50
Joined: Tue Jun 12, 2012 11:51 am
Name: Panagiotis Konstantinidis
Callsign: OAL852

Re: Πώς τη βγάζετε;

Post by OAL852 Panagiotis Konstantinidis »

Παιδιά, οι χάρτες από την ΥΠΑ υπάρχουν και στο HvACC, εδώ: http://www.hvacc.org/briefing/ , στην καρτέλα "Charts"

Από το μενού στην κορυφή μπορείτε να επιλέξετε και το αεροδρόμιο που σας ενδιαφέρει.

Φυσικά, είναι δωρεά.
Post Reply