X-Plane ή uiautomationcore.dll;;;

Γενική συζήτηση για την εξομοίωση πτήσεων. / Discuss anyhting reagrding flight simulation.
Post Reply
OAL572 Spiros Bogas
Full Member
Full Member
Posts: 118
Joined: Sun Jun 08, 2014 7:16 pm
Name: Spiros Bogas
Callsign: OAL572

X-Plane ή uiautomationcore.dll;;;

Post by OAL572 Spiros Bogas »

Καλησπέρα,

Έχω τρελαθεί με το FSX και αυτό το uiautomationcore.dll. Παίζει να έχω κατεβάσει και 400mg σε τέτοια ddl αλλά όλα έχουν θέμα, στο Event viewer με βγάζει πάντα ότι φταίει το uiautomationcore.dll.

Έχει να κάνει τπτ με την RAM αυτό το .dll;;; Γιατί ναι μεν έχω 4gb Ram άλλα είναι στα 666Mhz και δουλεύω συνέχεια στο 95%

Έχετε τίποτα να προτείνετε εσείς, μέχρι και custom start up αρχείο έχω κάνει για να αλλάζει από .dll σε .old και ξανά πίσω σε .dll αλλά πάλι crashαρω....

Είχα αγοράσει και το X-Plane σε μια προσφορά που το είχα βρει, αν μπορούσε κάποιος γνώστης του X-Plane να με βοηθήσει καθώς έχω χάσει το μπούσουλα εκεί....

Άλλη μια χάρη που ήθελα ήταν αν μπορούμε να κάνουμε 2 Liveries.

Μιλάω για το L1011 της Captain Sim και το B727 της FlyJSims, η δεύτερη μάλιστα εταιρία δίνει μόνο σε VAs το paintkit, support@flyjsim.com, πράγμα που ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να επικοινωνισουμε μαζί του

Δεν ζητάω να τα κάνει κάποιος, απλά να με κάνει provide το σήμα και τις πλάγιες γραμμές και θα τα κανω εγω.
events@oav.gr

Event Coordinator
Spiros Bogas OAL572

Image Image
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: X-Plane ή uiautomationcore.dll;;;

Post by OAL109 Mike Ionas »

Καλησπέρα Σπύρο,

Για το UiAutomationCore.dll κατέβασε το αρχείο από εδώ και τοποθέτησέ το στο folder του FSX. Πρέπει να είναι το συγκεκριμένο version του αρχείου και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε άλλο. Αυτά που υπάρχουν στο System32 και SysWOA64 άστα απείραχτα.
Image
OAL572 Spiros Bogas
Full Member
Full Member
Posts: 118
Joined: Sun Jun 08, 2014 7:16 pm
Name: Spiros Bogas
Callsign: OAL572

Re: X-Plane ή uiautomationcore.dll;;;

Post by OAL572 Spiros Bogas »

Ευχαριστώ πολύ!

Όσο αφορά τα Liveries, κυρίως του L-1011;;; Μπορώ να μιλήσω με κάποιον;;; Με αρέσει να ασχολούμαι με δημιουργικά, όχι ότι ξέρω να χειρίζομαι το Photoshop τέλεια, αλλά έχει ενδιαφέρον. Θα μπορούσα από κάπου να πάρω τα Liveries, εννοώ τις 2 πλάγιες γραμμές και το σήμα της Ολυμπιακής, για να κάνω το L-1011;;;

Για την ακρίβεια, έχω την δυνατότητα να το κάνω ή θα πηγαίνω ενάντια σε κάποιο policy της VA;;;
events@oav.gr

Event Coordinator
Spiros Bogas OAL572

Image Image
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: X-Plane ή uiautomationcore.dll;;;

Post by OAL109 Mike Ionas »

Δεν υπάρχει καμία πολιτική που να μην επιτρέπει στα μέλη να φτιάχνουν repaint. Το αντίθετο μάλιστα. Ενθαρύνουμε κάθε προσφορά στην κοινότητα μας, μικρή ή μεγάλη.

Όσον αφορά τις γραμμές και το σήμα, λίγο ψάξιμο στο google και αρκετή δημιουργική φαντασία σε συνδυασμό με όρεξη θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις τα πάντα.
Image
Post Reply