Supersonic και paywares

Γενική συζήτηση για την εξομοίωση πτήσεων. / Discuss anyhting reagrding flight simulation.
Post Reply
OAL288 Nikos Stournaras
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Mon Sep 22, 2014 6:34 pm
Name: Nikos Stournaras
Callsign: OAL288

Supersonic και paywares

Post by OAL288 Nikos Stournaras »

Το έχω σαν απορία. Γιατί ενώ όλες οι θυγατρικές, αλλά και η Airways φυσικά δεν έχουν κανένα περιορισμό στο FS model που θα χρησιμοποιηθεί, γιατί η supersonic επιβάλει μόνο δύο συγκεκριμένα και μάλιστα payware? Επίσης με παραξενεύει γιατί δεν το έχω δει ούτε σε άλλη VA. Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιος λόγος αλλά δεν μπορώ να τον φανταστώ.

Νίκος.
Image
OAL893 Vasilis Gkartzonikas
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 84
Joined: Mon Aug 23, 2010 3:16 pm
Name: Vasilis Gkartzonikas
Callsign: OAL893

Re: Supersonic και paywares

Post by OAL893 Vasilis Gkartzonikas »

Καλησπέρα Νίκο, όταν ξεκίνησε η Supersonic θέσαμε ως προαπαιτούμενο οι εικονικοί πιλότοι που θα συμμετάσχουν, να είναι στο υψηλότερο δυνατόν επίπεδο. Ο μόνος εξομοιωτής ο οποίος μπορούσε να σταθεί στο ύψος τον περιστάσεων ήταν της FSLabs, για το FS-9 και το FSX αντίστοιχα. Εάν γνωρίζεις κάποιον άλλο payware ή ακόμη καλύτερα freeware, θα ήταν χαρά μας να μας τον υποδείξεις για να τον αξιολογήσουμε.
Image
OAL288 Nikos Stournaras
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Mon Sep 22, 2014 6:34 pm
Name: Nikos Stournaras
Callsign: OAL288

Re: Supersonic και paywares

Post by OAL288 Nikos Stournaras »

Δεν έχω δει κάποιο απ' τα addon που χρησιμοποιεί η supersonic, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση. Είχα χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή το concorde της just flight. Δεν ήταν κακό αν και ένα δυο bugs τα βρήκα. Τέλως πάντων, ο σκοπός της ερώτησης ήταν να καταλάβω το σκεπτικό. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Image
OAL893 Vasilis Gkartzonikas
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 84
Joined: Mon Aug 23, 2010 3:16 pm
Name: Vasilis Gkartzonikas
Callsign: OAL893

Re: Supersonic και paywares

Post by OAL893 Vasilis Gkartzonikas »

Η σύγκριση μεταξύ των δύο add-on είναι ανούσια μιας και αυτό που αναφέρεις αγγίζει μόλις επιδερμικά τις δυνατότητες και τα συστήματα / υποσυστήματα του Concorde. Στην Supersonic μέχρι σήμερα είμαστε 5 πιλότοι, με πάνω από 4.000 ώρες ο κάθε ένας, συν ένα πραγματικό πιλότο από την πολεμική μας αεροπορία. Είναι κινεί ομολογία όλων, ότι για να πετάξεις με το συγκεκριμένο add-on ''FSLabs'', θα πρέπει να είσαι 100% προσηλωμένος, από τον σχεδιασμό μέχρι και την ολοκλήρωση της πτήσης. Αυτό για να πάρεις μία γεύση του πόσο απαιτητικό είναι σαν αεροσκάφος (real) αλλά και σαν add-on.
Εάν το σκέφτεσαι να ενταχθείς θα ήταν χαρά μας.
Image
OAL288 Nikos Stournaras
Newbie
Newbie
Posts: 29
Joined: Mon Sep 22, 2014 6:34 pm
Name: Nikos Stournaras
Callsign: OAL288

Re: Supersonic και paywares

Post by OAL288 Nikos Stournaras »

Το σκέφτομαι και με ό,τι διάβασα για το SSTsim concorde θα συμφωνήσω ότι είναι εντελώς άλλη κλάση. Όπως και να έχει όμως θα πρέπει πρώτα να σκεφτώ αναβάθμιση στο pc μου. Οποιοδήποτε καλό εμπορικό addon κυριολεκτικά σκοτώνει τα Frames μου, ακόμη και με τον FS2004... Ευχαριστώ πάντως για την επεξήγηση.
Image
Post Reply