ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Γενική συζήτηση για την εξομοίωση πτήσεων. / Discuss anyhting reagrding flight simulation.
Post Reply
OAL809 Mihalis Velegrakis
Full Member
Full Member
Posts: 145
Joined: Sat Aug 21, 2010 7:42 am
Name: Mihalis Velegrakis
Callsign: OAL809

ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Post by OAL809 Mihalis Velegrakis »

Καλησπερα.Ολοι λιγο πολυ απο μας απο μικροι ειχαμε ενα ιδιαιτερο χαρισμα.Το να πεταξουμε.Το χαρισμα βεβαια αναφερετε στο οτι ξερουμε πανω κατω τις διαδικασιες πως πετανε τα αεροπλανα και πως μπορουμε να τα κουμανταρουμε στον αερα οπως οι real pilots.Καποιοι ηδη απο μας ειναι πιλοτοι αλλα αυτο βεβαια θελει χρημα και μαλιστα πολυ.

Μου εχουν δωθει καποιες ευκαιριες να παω πιλοτος μια με Ικαρων που ποτε δεν μπηκα γιατι υπηρχε προβλημα στο σπιτι αλλωστε τα πολεμικα δεν ειναι και τοσο του γουστου μου προτιμω την πολιτικη αεροπορια.ΘΕΛΩ ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΣΧΟΛΕΣ ΓΙΑ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.Σχολες μπορω να ψαξω αλλα θελω την δικας σας γνωμη για συγκεκριμενες σχολες τι πρεπει να κοιταξω καλα και λεπτομερως ποια σχολη ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΧΡΗΜΑΤΙΚΑ πως μπορω να ανταπεξελθω στο εξωτερικο γιατι στην ουσια μονος σε μια ξενη χωρα δεν ειναι τοσο ευκολο.Επισης θα θελα να μαθω αν πρωτα ξεκινας αναγκαστικα απο μικρα και αναλογως πας μετα απο ωρες εκπαιδευσης στα μεγαλα αεροσκαφη τυπου JET.Aλλωστε τα JET με ενδιαφερουν περισσοτερο οπως και στους περισσοτερους απο δω virtual και real!!!

Στην Αγγλια εξαψα για την Oxford Aviation Academy.
Αμερικη ειναι καλυτερα?????.Οσοι μπορειτε να με ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΤΕ καθε σχολιο θα με βοηθουσε υπερβολικα ευχαριστω.Κατι τελευταιο.Μπορεις εσυ να διαλεξεις στον τυπο αεροσκαφους που θες να πεταξεις και συγκεκριμενα εκπαιδευεσε σε αυτον??? η αποφασιζουν \\\"αλλοι\\\" για σενα???

Υ.Γ το χρηματικο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα βεβαια αν θες κατι πολυ καλο πρεπει να πληρωσεις και το αναλογο.
Ευχαριστω!!
Mihalis Velegrakis/OAL809
OAL928 Socratis Vassilas
Full Member
Full Member
Posts: 141
Joined: Sat Aug 07, 2010 9:06 am
Name: Socratis Vassilas
Callsign: OAL928

Re: ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Post by OAL928 Socratis Vassilas »

Καλημέρα Μιχάλη,


Λόγο του πατέρα μου αλλά και του δικού μου ενδιαφέροντος θα σου πρότεινα την Flight Safety International στην Φλόριντα που έχει πολύ καλές εγκαταστάσεις και σωστές λειτουργίες.Απο κάτω σου δίνω την σελίδα άμα ενδιαφέρεσαι να το ψάξεις περισσότερο.

http://www.flightsafety.com/

Φιλικά,
Image
Post Reply