Πρόβλημα με το FSX

Γενική συζήτηση για την εξομοίωση πτήσεων. / Discuss anyhting reagrding flight simulation.
Post Reply
OAL929 Philippos Makris
Newbie
Newbie
Posts: 26
Joined: Tue Aug 14, 2012 8:06 am
Name: Philippos Makris
Callsign: OAL929

Πρόβλημα με το FSX

Post by OAL929 Philippos Makris »

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με το FSX εδώ και 2-3 εβδομάδες. Όποτε συνδέομαι στο VATSIM (μέσω FSInn) σε τυχαίες στιγμές κατά τη διάρκεια της πτήσης (στην αρχή στην προσγείωση, μετά στην τροχοδρόμηση και τέλος ακόμα και αν κάνω αλλαγή στην κάμερα), το FSX κρασάρει και μου βγάζει αναφορά σφάλματος. Δοκίμασα να το ξαναεγκαταστήσω και το πρόβλημα παραμένει. Έχω ξεκινήσει 20 ΄πτήσεις και μετά βίας ολοκλήρωσα 3, ενώ τώρα δεν μπορώ πλέον να κάνω καμμία.
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: Πρόβλημα με το FSX

Post by OAL109 Mike Ionas »

Το σφάλμα που σου βγάζει είναι το ίδιο κάθε φορά; Αν ναι πιο είναι; Επίσης κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με το λειτουργικό και το harware που χρησιμοποιείς θα βοηθούσαν.. Επίσης το πρόβλημα συμβαίνει μόνο όταν ανοίγεις το FSInn; Αν ξεκινήσεις μία πτήση χωρίς FSInn την ολοκληρώνεις χωρίς προβλήματα;
Image
OAL929 Philippos Makris
Newbie
Newbie
Posts: 26
Joined: Tue Aug 14, 2012 8:06 am
Name: Philippos Makris
Callsign: OAL929

Re: Πρόβλημα με το FSX

Post by OAL929 Philippos Makris »

Απλά μου λέει "Flight Simulator X has encountered a fatal error". Και συμβαίνει μόνο όταν είμαι στο VATSIM (Μέσω FSInn). Αλλιώς δουλεύει άψογα. Έχω Windows 8 Professional, AMD Phenom 2 X4 965 Black Edition, Gigabyte GA-990XA-UD3 Mνήμες Corsair 2x2GB DDR3, κάρτα γραφικών MSI Raden HD6950 Twin Frozr Edition III.
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: Πρόβλημα με το FSX

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση του Fsinn σύμφωνα με το http://forums.vatsim.net/viewtopic.php?f=43&t=20466 ?

Επίσης το log που θα βρεις στο Control Panel->Administrative Tools->Event Viewer->Windows logs->Application ίσως βοηθήσει στην αναγνώριση του προβλήματος. Σε κάθε περίπτωση, μιας και είσαι ενεργό μέλος, κάνε ένα κόπο να μπεις στο teamspeak της εταιρείας και ιδίως το βράδυ, θα βρεις άτομα που πιθανότατα θα σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημα πιο εύκολα απ' ότι στο forum. Να σε γνωρίσουμε κιόλας ρε αδερφέ! :)
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
Post Reply