ACARS Crash Again!!!!![SOLVED]

Old posts for obsolete functionalities and technologies
Post Reply
OAL154 Panos Asimis
Newbie
Newbie
Posts: 13
Joined: Fri Aug 29, 2014 11:02 pm
Name: Panos Asimis
Callsign: OAL154

ACARS Crash Again!!!!![SOLVED]

Post by OAL154 Panos Asimis »

Καλησπέρα σε όλους
Έχω το εξής πρόβλημα με το fsx και το ACARS. Έπειτα από την εγκατάσταση του pmdg 777 και active sky next (πρίν από περίπου μια βδομάδα) ο fsx κρασάρει και βγάζει μύνημα fsuipc NOT OPEN και Net framework 4.5 error. Πρίν από κανένα μήνα έιχα πάλι το ίδιο πρόβλημα, αλλά τότε έκανα επανεγκατάσταση το fsuipc και όλα οκ. Να σημειώσω ότι τότε είχα το REX. Έκανα το ίδιο και τώρα αλλά δεν έγινε τίποτα, μάλιστα ύστερα από πρόταση ενός συνάδερφου πιλότου έβαλα μια πιο νέα version του fsuipc το 4.934. Ακόμα ο fsx κράσαρε και offline αλλά με λιγότερη συχνότητα, το οποίο αντιμετωπίστηκε με την προσθήκη ένος dll αρχείου με όνομα UIAutomationCore.dll. Πολλές φορές αν όταν βγάλει το σφάλμα απλά σβήσω το ACARS ο fsx συνεχίζει να λειτουργει κανονικά. Το pc μου έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Windows 7 64bit
CPU i5-3470 3.2GHz
RAM 8GB DDR3
GPU Ati Readon HD 6900 2GB

Τι γίνεται και κολλάει το fsx μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Ευχαριστώ
OAL154 Panos Asimis
Newbie
Newbie
Posts: 13
Joined: Fri Aug 29, 2014 11:02 pm
Name: Panos Asimis
Callsign: OAL154

Re: ACARS Crash Again!!!!!

Post by OAL154 Panos Asimis »

Καλησπέρα ξανά
Έπειτα από αρκετές δοκιμές σε διάφορες πτήσεις και με διαφορετικά αεροπλάνα θέλω να πιστέυω οτι τα προβλήματα μου με τον fsx στάματησαν. Η βοήθεια κάποιων συναδέρφων ήταν καταλυτική αφού μου είπαν για το σωστό αρχείο UIAutomationCore.dll που το κατέβασα από ένα πιο παλιό post του forum, αλλά και με την εγκατάσταση του ACARS beta. Ελπίζω να μην κρασάρει ξανά με αυτή την συχνότητα (ας μην είμαστε και πλεονέκτες fsx είναι κάποια στιγμή θα ξανακολλήσει) για να κάνουμε καμιά πτήση.

Ευχαριστώ
Post Reply