OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται [SOLVED]

Old posts for obsolete functionalities and technologies
Post Reply
OAL809 Mihalis Velegrakis
Full Member
Full Member
Posts: 145
Joined: Sat Aug 21, 2010 7:42 am
Name: Mihalis Velegrakis
Callsign: OAL809

OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται [SOLVED]

Post by OAL809 Mihalis Velegrakis »

Καλησπερα.Ειχα εγκατεστημενη την πρωτη εκδοση του ACARS σημερα απεγκατεστησα την παλια εκδοση και πηγα να κατεβασω την 1.01.Κατεβηκε το αρχειο και οταν παω να το τρεξω κατεβαζει περιπου τα 30ΜΒ και μετα μου πεταει μηνυμα οτι σταματησε να ανταποκρινετε το προγραμμα οποτε δεν κανει καθολου εγκατασταση.
"Το στοιχειο Οlympic Air Virtual ACARS σταματησε να λειτουργει"

Τρεχω win 7 64
firefox

με ολα τα απαραιτητα εγκατεστημενα (net framework κτλ)

Μηπως γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο;;
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Μιχάλη ακολούθησες το ACARS quick installation guide? Ιδίως το βήμα 8 που αναφέρεται στο Adobe Flash Player?
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
OAL809 Mihalis Velegrakis
Full Member
Full Member
Posts: 145
Joined: Sat Aug 21, 2010 7:42 am
Name: Mihalis Velegrakis
Callsign: OAL809

Re: OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται

Post by OAL809 Mihalis Velegrakis »

Kαλησπερα Νικο.Eιχα εγκατεστημενη την τελευταια εκδοση απο flash player.Τελικα το προβλημα λυθηκε.Μπηκα με τον internet explorer και κατεβασα και παλι το flash player και εκανα εγκατασταση του ACARS μεσω explorer και δουλεψε τελικα.Το προβλημα υπηρχε λογο του mozilla .Ευχαριστω για την βοηθεια!!
Καλες πτησεις !
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Ωραία! Για έναν περίεργο λόγο, το flash player πρέπει να είναι εγκατεστημένο αποκλειστικά μέσω IE, αλλίως παρουσιάζεται σφάλμα στην εγκατάσταση του ACARS.
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
OAL014 Evaggelos Tsiflikas
Newbie
Newbie
Posts: 9
Joined: Sun Feb 16, 2014 8:20 pm
Name: Evaggelos Tsiflikas
Callsign: OAL014

Re: OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται [SOLVED]

Post by OAL014 Evaggelos Tsiflikas »

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω απεγκατέστησα την παλιά έκδοση και πήγα να κατεβάσω την 1.01.Κατεβηκε το αρχείο και όταν πάω να το τρέξω κατεβάζει περίπου τα 30ΜΒ και μετά μου πετάει μήνυμα ότι σταμάτησε να ανταποκρίνεται το πρόγραμμα οπότε δεν κάνει καθόλου εγκατάσταση.

"Το στοιχειό Οlympic Air Virtual ACARS σταμάτησε να λειτουργεί"

Εγώ έχω XP ακόμα με την παλαιά έκδοση ήταν όλα μια χαρά κανένα πρόβλημα το μονό που είχα τους 3 τελευταίους ήταν ότι δεν δούλευε κάλα η βάση δεδομένων άλλα το φορτώνει μια χαρά με αυτή την έκδοση γιατί έχω πρόβλημα το εγκατέστησα και μέσω μέσω IE,

Μπορώ να στείλω με άλλο τρόπο σχέδιο πτήσης ?
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται [SOLVED]

Post by OAL853 Nick Papandreou »

1282546 wrote:Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω απεγκατέστησα την παλιά έκδοση και πήγα να κατεβάσω την 1.01.Κατεβηκε το αρχείο και όταν πάω να το τρέξω κατεβάζει περίπου τα 30ΜΒ και μετά μου πετάει μήνυμα ότι σταμάτησε να ανταποκρίνεται το πρόγραμμα οπότε δεν κάνει καθόλου εγκατάσταση.

"Το στοιχειό Οlympic Air Virtual ACARS σταμάτησε να λειτουργεί"

Εγώ έχω XP ακόμα με την παλαιά έκδοση ήταν όλα μια χαρά κανένα πρόβλημα το μονό που είχα τους 3 τελευταίους ήταν ότι δεν δούλευε κάλα η βάση δεδομένων άλλα το φορτώνει μια χαρά με αυτή την έκδοση γιατί έχω πρόβλημα το εγκατέστησα και μέσω μέσω IE,

Μπορώ να στείλω με άλλο τρόπο σχέδιο πτήσης ?
Βαγγέλη δεν σε κατάλαβα για να είμαι ειλικρινείς! Τον flash player τον εγκατέστησες μέσω IE?
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
OAL014 Evaggelos Tsiflikas
Newbie
Newbie
Posts: 9
Joined: Sun Feb 16, 2014 8:20 pm
Name: Evaggelos Tsiflikas
Callsign: OAL014

Re: OAV ACARS 1.01 σταματησε να αναντοπκρινεται [SOLVED]

Post by OAL014 Evaggelos Tsiflikas »

1228511 wrote:
1282546 wrote:Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω απεγκατέστησα την παλιά έκδοση και πήγα να κατεβάσω την 1.01.Κατεβηκε το αρχείο και όταν πάω να το τρέξω κατεβάζει περίπου τα 30ΜΒ και μετά μου πετάει μήνυμα ότι σταμάτησε να ανταποκρίνεται το πρόγραμμα οπότε δεν κάνει καθόλου εγκατάσταση.

"Το στοιχειό Οlympic Air Virtual ACARS σταμάτησε να λειτουργεί"

Εγώ έχω XP ακόμα με την παλαιά έκδοση ήταν όλα μια χαρά κανένα πρόβλημα το μονό που είχα τους 3 τελευταίους ήταν ότι δεν δούλευε κάλα η βάση δεδομένων άλλα το φορτώνει μια χαρά με αυτή την έκδοση γιατί έχω πρόβλημα το εγκατέστησα και μέσω μέσω IE,

Μπορώ να στείλω με άλλο τρόπο σχέδιο πτήσης ?
Βαγγέλη δεν σε κατάλαβα για να είμαι ειλικρινείς! Τον flash player τον εγκατέστησες μέσω IE?
NAI
Post Reply