Tours & Επιστροφή σε Hub

Πληροφορίες που αφορούν όλες τις θυγατρικές / Information concerning all subsidiaries
Post Reply
OAL463 Michael Bourekas
Full Member
Full Member
Posts: 115
Joined: Mon Apr 22, 2013 10:17 pm
Name: Michael Bourekas
Callsign: OAL463

Tours & Επιστροφή σε Hub

Post by OAL463 Michael Bourekas »

Αγαπητοι φιλοι και συναδελφοι,

δυστυχως ειμαι ενας απο τους "αμελης" στην επιστροφη του αεροσκαφους ειτε σε hub ειτε στο αεροδρομιο αναχωρησης.
Παρολο που ειμαι γνωστης του εισιτηριου, δεν γνωριζω πως μπορω να επιστρεψω το αεροσκαφος στην βαση του ειτε σε καποιο hub χωρις να χρειαζεται να πραγματοποιησω την πτηση.

Το τελευταιο διαστημα ειμαι εξωτερικο και θελω να τελειωσω το F1 tour με long haul αεροσκαφος.
Ερχομαι Ελλαδα για μια η δυο ημερες και δεν προλαβαινω να εκτελεσω το σκελος και να το παω μετα σε καποιο hub.
Εχω αφησει ενα 777 στην Βαρκελωνη μολονοτι προσπαθησα να το παω Νικαια αλλα κρασαρησε το FSX και δεν προλαβα.

Υπαρχει τροπος να μην το παραταω οπου ναναι οπως αντιστοιχα το εισιτηριο για τον πιλοτο ?
Αν ναι πως γινεται αυτο η που μπορω να το διαβασω ?

Καλες πτησεις σε ολους
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: Tours & Επιστροφή σε Hub

Post by OAL109 Mike Ionas »

Καλησπέρα Μιχάλη,

Τα αεροσκάφη με τα οποία συμμετέχεις σε ένα tour ΔΕΝ χρειάζεται να επιστρέφονται σε Hub κατά τη διάρκεια του tour και για αυτό το λόγο είναι μαρκαρισμένα με μπλέ χρώμα (Reserved) αντί για πράσινο (Available) στην Επιμελητεία.

Για τα tour που γίνονται μέσω της σχετικής σελίδας (Tours) στην Επιμελητεία δεν δεσμεύονται αεροσκάφη κι έτσι, εφόσον δεν μεταφέρεται το αεροσκάφος, δεν συντρέχει λόγος επιστροφής του σε Hub.

Τέλος, όταν πρόκειται να λείψεις για σημαντικό χρονικό διάστημα, καλό είναι να ενημερώνεις τους Ops Manager των εταιριών που πετάς καθώς και τον Pilots' Manager, ώστε να αποφύγεις τη διαγραφή σου λόγω inactivity.

Φιλικά,

Μ.

Υ.Γ. Όταν γράφεις στο forum, για να είναι πιο εύκολο να σε βοηθήσουμε, αλλά και να βρουν το συγκεκριμένο θέμα μελλοντικοί πιλότοι με την ίδια απορία, καλό΄είναι να φτιάχνεις νέο θέμα (που να περιγράφει αυτό για το οποίο θέλεις να μιλήσεις) εφόσον δεν υπάρχει ήδη κάποια κατάλληλη συζήτηση και όχι να γράφεις σε άσχετα θέματα (π.χ. το συγκεκριμένο ερώτημα δεν είχε καμία σχέση με το Προτάσεις/Suggestions όπου το είχες γράψει και το μετέφερα σε νέο θέμα στη σωστή ενότητα για τους παραπάνω λόγους).
Image
Post Reply