assignments and cancelations

Ολα όσα θα θέλατε να ξερετε και δεν τολμούσατε να ρωτήσετε. / Questions regarding OAV's dispatch office.
Post Reply
OAL148 Spyros Vasileiadis
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Thu Dec 02, 2021 12:09 pm
Name: Spyros Vasileiadis
Callsign: OAL148

assignments and cancelations

Post by OAL148 Spyros Vasileiadis »

Νομίζω υπάρχει ένα λογικό προβλημα στο dispatch office. μου έχει συμβεί 2 φορές μέχρι τώρα και με συγκεκριμένα βήματα.

Διαλέγεις μια πτήση που είναι στα assignments. αφού την κάνεις book σε ρωτάει αν θες να πετάξεις το mission. πατάς ναι.

Αν μετά για κάποιο λόγο θέλεις να μην πετάξεις (κάτι σου έτυχε.. θα το κάνεις την επόμενη μέρα ή την επόμενη βδομάδα) και πας και κάνεις cancel.

όταν πας να ξανακλείσεις την ίδια πτήση (όσες φορές και να έχω δοκιμάσει) δεν σε ξαναρωτάει ποτέ να την συνδέσει με το assignment.. απο ότι φαίνεται το assignment είναι ακόμα στην πρώτη πτήση που έκανες cancel και δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις undo cancel ή delete ή να το ξεκολλήσεις
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 696
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: assignments and cancelations

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Καλημέρα Σπύρο.

Δυστυχώς δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω. Έκλεισα μία πτήση στην Airlines και το αντίστοιχο assignment, την ακύρωσα την επόμενη στιγμή και το ίδιο assignement ήταν πάλι διαθέσιμο όταν την έκλεισα για δεύτερη φορά.

Μπορείς να κάνεις ένα παρόμοιο test? Αν αντιμετωπίσεις πάλι πρόβλημα, αν μπορείς ανέβασε φωτογραφίες ή ακόμα και βίντεο από την διαδικασία ώστε να μπορέσω να το διερευνήσω.


Edit: Το πρόβλημα βρέθηκε και διορθώθηκε. Αφορούσε πτήσεις με assignments που είχαν κλειστεί σε θυγατρικές εκτός του οικονομικού μοντέλου και οι οποίες γίνονται από μόνες τους cancelled μετά το πέρας των 2 ημερών. Είχε αναφερθεί και λίγο καιρό πριν το πρόβλημα, νόμιζα πως το είχα διορθώσει αλλά μετά από ενδελεχή έλεγχο, είδα πως οι ενέργειες που είχαν γίνει αφορούσαν μόνο θυγατρικές του οικονομικού μοντέλου. Τώρα διορθώθηκε και δουλεύει όπως πρέπει!

Ευχαριστώ για την αναφορά!
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
Post Reply