Παρουσίαση Supersonic FLEET

Olympic Supersonic operations.
Post Reply
OAL893 Vasilis Gkartzonikas
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 84
Joined: Mon Aug 23, 2010 3:16 pm
Name: Vasilis Gkartzonikas
Callsign: OAL893

Παρουσίαση Supersonic FLEET

Post by OAL893 Vasilis Gkartzonikas »

Καλησπέρα Υπερηχητικοί φίλοι,
μετά την ανακοίνωση ήρθε η ώρα για την επίσημη παρουσίαση του Supersonic FLEET.
Για την ιστορία, το εν λόγω Division υπήρχε αρκετά χρόνια, αλλά λόγο ελλείψεως ενδιαφέροντος για το CONCORDE, έπεσε σε μαρασμό. Δεν θα σας πω άδικα, μιας και το συγκεκριμένο αεροσκάφος είναι ίσως ότι ποιο πολύπλοκο έχει πετάξει μέχρι σήμερα, τουλάχιστον όσον αφορά την πολιτική αεροπορία.
Επίσης, το ότι η SSTsim για το FS9 αλλά και αργότερα η FSLabs για το FSX, δημιούργησαν add-on τα οποία είναι πράγματι As Real As it Gets, δεν επέτρεψαν στους νέους flight simmers, να ασχοληθούν μαζί του. Η δική μου εμπλοκή ξεκίνησε με το add-on της FSLabs πριν 3 μήνες και έκτοτε η πτήση με το Concorde είναι συνέχεια στο μυαλό μου.
Δεν θα μπω σε άλλες λεπτομέρειες. Όσοι φίλοι επιθυμούν να γίνουν μέλη σε ένα από τα πλέον σπάνια club, ήρθε η ώρα να κάνουν το βήμα και να μπουν στο Supersonic FLEET.
Για να γιορτάσουμε την επανέναρξη του division, σχεδίασα ένα World TOUR, το οποίο ξεκινά από την Αθήνα και καταλήγει στο Λονδίνο. Θα αποτελείται από 60 leg, όσο και το cruise altitude του CONCORDE (60.000ft). Mέσης απόστασης 2.100nm και μέσης διάρκειας 2 ωρών και 25 λεπτών. Ο στόχος είναι να μεταφέρουμε την Ολυμπιακή φλόγα στο Λονδίνο πριν την έναρξη των φετινών Ολυμπιακών αγώνων. Αφορμή για τον σχεδιασμό του ήταν η επιθυμία μου να παντρέψω την Ελλάδα με την Αγγλία, η οποία ήταν μία εκ των δύο χωρών οι οποίες συμμετείχαν στην δημιουργία του CONCORDE.

Στο link που ακολουθεί θα πάρετε μία μικρή γεύση από την μαγεία του CONCORDE :

σημ. Repaint για τα 2 προαναφερθέντα add-on θα βρείτε στο OAV/DOWNLODS. Η προσπάθεια είναι καθαρά καλλιτεχνική και βασισμένη στην φαντασία.

Βασίλης Γκαρτζονίκας
OAL893
Supersonic Manager
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Post Reply