Νεος πιλοτος ρωταει.

Ελάτε να γνωριστούμε και να σας λύσουμε οποιαδήποτε απορία σχετικά με την OAV. / Let us meet you and solve any inquiry regarding OAV.
Post Reply
OAL111 Mihalis Koutroumpezis
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Sat Feb 04, 2012 11:32 am
Name: Mihalis Koutroumpezis
Callsign: OAL111

Νεος πιλοτος ρωταει.

Post by OAL111 Mihalis Koutroumpezis »

Καλημερα σε ολους.

Ειμαι νεος πιλοτος στην εταιρεια σας,αν και εχω μερικες χιλιαδες ωρες πτησης στα δυο δικτυα,και στην FSArlines. Πετω με ολους τους τυπους α/φων της Μποιγκ τα οποια εχω αγορασει,για την πιο πιστη οσο το δυνατο εξομειωση. Θελω να σας ρωτησω τα εξης
1] Μπορω να λαβω μερος στο αυριανο Ευρωπαικο τουρ που ξεκινατε και με ποιο τυπο α/φους?
2] Μπορω ταυτοχρονα την οποιαδηποτε πτησης εταιρειας σας που εκτελω να την καταγραφω και στην FSAirlines , μιας και ειμαι μελος της απο 4ετιας,ωστε να μου πιστωνονται οι ωρες?
3]Πρεπει οπωσδηποτε να πραγματοποιησω 100 ωρες πτησης στο ATR 72 για να αλλαξω τυπο α/φους?

Με εκτιμηση

Μιχαλης Κουτρουμπεζης ΟΑL111,HAF111
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: Νεος πιλοτος ρωταει.

Post by OAL109 Mike Ionas »

Μιχάλη καλησπέρα,

Σύμφωνα με τον κανονισμό της εταιρίας:
Πιλότοι με προϋπηρεσία σε άλλη Εικονική Εταιρία ή οποιαδήποτε άλλη προηγούμενη εμπειρία κρίνονται κατά περίπτωση και ανάλογα με την εμπειρία τους μπορούν να προαχθούν σε κάποιον από τους βαθμούς της εταιρίας μας.
Θα επικοινωνήσει σύντομα μαζί σου ο Pilots' Manager για να σε ενημερώσει για το βαθμό σου σύμφωνα με την εμπειρία σου.

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου τώρα:

1- Ναι, με οποιοδήποτε αεροσκάφος επιτρέπει ο βαθμός σου (θα σε ενημερώσει ο PM).
2- Ναι, εφόσον πετάς σε Airlines, cargo ή Charter είναι υποχρεωτική η αποστολή PIREP σε επιμελητεία και FSAirlines.
3- Check above quote.

Για οποιαδήποτε άλλη απορία, βοήθεια ή πρόταση μην διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μας.

Καλώς ήρθες στην οικογένεια της Ολυμπιακής!
Image
OAL111 Mihalis Koutroumpezis
Newbie
Newbie
Posts: 4
Joined: Sat Feb 04, 2012 11:32 am
Name: Mihalis Koutroumpezis
Callsign: OAL111

Re: Νεος πιλοτος ρωταει.

Post by OAL111 Mihalis Koutroumpezis »

Σας ευχαριστω για την αμεσοτητα της απαντησης,και την κατανοηση.
Με εκτιμηση

Μιχαλης Κουτρουμπεζης OAL111 HAF111
Post Reply