Stuck in Moscow

Ελάτε να γνωριστούμε και να σας λύσουμε οποιαδήποτε απορία σχετικά με την OAV. / Let us meet you and solve any inquiry regarding OAV.
Post Reply
OAL403 Dimitris Diamantakos
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Sat Feb 07, 2015 7:04 pm
Name: Dimitris Diamantakos
Callsign: OAL403

Stuck in Moscow

Post by OAL403 Dimitris Diamantakos »

Παιδιά έχω την εξής απορία:
Έκανα την τελευταία μου πτήση με το Α320 SX-OAS προς Μόσχα και αφού έφτασα είδα ότι πλέον δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το αεροπλάνο για να επιστρέψω μια και μου δείχνει πως Service is Required.
Θα πρέπει να κάνω κάτι από την πλευρά μου για να γίνει ξανά διαθέσιμο το αεροπλάνο ή το αφήνω εκεί και επιστρέφω σε κάποιο hub ώστε να μπορέσω να πετάξω κάποια άλλη πτήση;

Ευχαριστώ
OAL403
OAL665 Antonis Kontostanos
Newbie
Newbie
Posts: 1
Joined: Sat Sep 05, 2015 1:07 am
Name: Antonis Kontostanos
Callsign: OAL665

Re: Stuck in Moscow

Post by OAL665 Antonis Kontostanos »

πιστευω οτι πρεπει να υπαρχει καποια εφαρμογη λογικα μεσα στο φακελο που το εχεις εγκατασησει σα το a2a c172 που ειναι υποστεγο για επισκευες
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: Stuck in Moscow

Post by OAL109 Mike Ionas »

Κι εγώ ψάχνω να βρω την πτήση.. (τώρα είδα την ημερομηνία του αρχικού μηνύματος).

Δημήτρη όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο μπορείς είτε να περιμένεις να γίνει το service (ενημερώνοντας σχετικά τον αντίστοιχο μανατζαραίο, καθώς η διαδικασία είναι χειροκίνητη, ώστε να εγκριθεί και να γίνουν οι σχετικές πληρωμές), είτε αγοράζεις εισιτήριο και επιστρέφεις σε hub για να συνεχίσεις με άλλο αεροσκάφος (η επιλογή δική σου).

Αντώνη το maintenance δεν αφορά το addon αλλά το στόλο της Ολυμπιακής στο οικονομικό μοντέλο, όπου τα αεροσκάφη (ανάλογα με τη χρήση) χρειάζονται περιοδική συντήρηση.
Image
OAL403 Dimitris Diamantakos
Newbie
Newbie
Posts: 18
Joined: Sat Feb 07, 2015 7:04 pm
Name: Dimitris Diamantakos
Callsign: OAL403

Re: Stuck in Moscow

Post by OAL403 Dimitris Diamantakos »

Ευχαριστώ πολύ Mike.
Τελικά απλά περίμενα εκεί μέχρι να γίνει το maintenance.
Θα το έχω υπ' όψιν μου την επόμενη φορά.
Post Reply