TrackIR

Discussion about hardware and hardware related issues.
Post Reply
OAL619 Costas Chronopoulos
Newbie
Newbie
Posts: 7
Joined: Sun Nov 08, 2015 9:35 pm
Name: Costas Chronopoulos
Callsign: OAL619

TrackIR

Post by OAL619 Costas Chronopoulos »

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Ύστερα απο μια αναζήτηση, είδα οτι δεν υπάρχει κάτι σχετικό με το θέμα.

Σκέφτομαι να πάρω αυτό το TrackIR 5 (https://www.naturalpoint.com/trackir) και ήθελα να ξέρω αν κάποιος το έχει και τις εντυπώσεις του και απο που το πήρε!
OAL260 Christos Makris
Full Member
Full Member
Posts: 118
Joined: Mon Apr 07, 2014 3:48 pm
Name: Christos Makris
Callsign: OAL260

Re: TrtackIR

Post by OAL260 Christos Makris »

Για το 5 δεν ξέρω... Είχα το παλιότερο μοντέλο και ποτέ δεν μπόρεσα να το συνηθίσω... Προσωπικά μου έφερνε απίστευτη ζαλάδα στο FSX..
Chris Makris
PMDG Support
http://support.precisionmanuals.com
Image
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: TrtackIR

Post by OAL109 Mike Ionas »

Same here. Δοκίμασα το 5 για ένα διάστημα, αλλά είναι δύσκολο να συνηθίσεις να κουνιέται το κεφάλι, να μένουν σταθερά τα μάτια στην οθόνη και να κουνιέται το περιβάλλον. Οπότε ύστερα από αρκετές ζαλάδες μπήκε στο συρτάρι.. Άλλοι όμως κατάφεραν να το συνηθίσουν και το χρησιμοποιούν χωρίς πρόβλημα, οπότε φαντάζομαι πως έχει να κάνει με τον καθένα ξεχωριστά. Αν καταφέρεις να το συνηθίσεις πάντως, μάλλον δεν θα το αποχωρίζεσαι!
Image
OAL296 Menelaos Ladopoulos
Newbie
Newbie
Posts: 19
Joined: Sun Oct 12, 2014 5:17 pm
Name: Menelaos Ladopoulos
Callsign: OAL296

Re: TrtackIR

Post by OAL296 Menelaos Ladopoulos »

Εγω το χρησιμοποιώ με triple monitor setup με το track clip pro στο headset και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Κυρίως οταν είσαι base και πρέπει να κάνεις ευθυγράμμιση με τον διάδρομο κλπ. Έχω κάνει assign δύο κουμπιά στο yoke για ευκολία. Έχω ρυθμίσει την ταχύτητα-ανταπόκριση έτσι ωστε να μην με ενοχλεί. Πιθανότατα με ένα monitor να είναι αβολο.
Post Reply