Αλλαγή Προέδρου Εικονικης Ολυμπιακης

Ανακοινώσεις σχετικά με την OAV. / OAV announcements.
Post Reply
OAL163 Spyros Demas
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Sun Jun 13, 2010 7:42 pm
Name: Spyros Demas
Callsign: OAL163

Αλλαγή Προέδρου Εικονικης Ολυμπιακης

Post by OAL163 Spyros Demas »

Αγαπητοί φίλοι,

Σχεδόν πριν από ένα χρόνο, μετά από το τραγικό γεγονός του θανάτου του Mike, τα μέλη διοίκησης της Εικονικής Ολυμπιακής, γνωρίζοντας την αγάπη μου για το flight sim και πολύ περισσότερο για την Ολυμπιακή, με προσέγγισαν και μου ζήτησαν να αναλάβω πρόεδρος της διοίκησης, κάτι το οποίο αποδέχτηκα με πολύ χαρά.

Σκοπός μου ήταν να μπορέσω να βοηθήσω τα μέλη της εταιρίας στην καλύτερη εξομοίωση του hobby, να δημιουργηθούν νέα και ενδιαφέροντα events, να λειτουργήσουν ξανά τα check rides, να συνεχίσουν την επιτυχημένη πορεία τους τα trainings και γενικότερα να ηγηθώ τις όποιες παρεμβάσεις θα αύξαναν τον δείκτη ικανοποίησης των πιλότων μας. Στην προσπάθεια αυτή βασίστηκα στη συνεισφορά όλων των μελών της διοίκησης και αφού έλαβα υπόψην τα σημεία ενδιαφέροντός τους, τοποθέτησα τους σωστούς ανθρώπους στις θέσεις που θα μπορούσαν να αποδώσουν καλύτερα.

Δυστυχώς ακολουθώντας ένα ρητό που λέει ότι: «ζωή είναι όλα αυτά τα οποία συμβαίνουν ενώ εμείς κάνουμε άλλα σχέδια», λόγω προσωπικών υποχρεώσεων ενημέρωσα την διοίκηση πως δεν θα μπορέσω να κατέχω πλέον την θέση του προέδρου. Γι’ αυτό κατέθεσα την παραίτησή μου ξεκινώντας την διαδικασία εκλογής νέου προέδρου.

Αυτή η απόφαση κάθε άλλο παρά εύκολη θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί. Ειλικρινά με λυπεί που δεν θα μπορέσω πλέον να πραγματοποιήσω τις όποιες προσδοκίες είχα για την εταιρία μας. Είμαι όμως απόλυτα σίγουρος πως τις ίδιες και περισσότερες θα κατορθώσει να υλοποιήσει ο νέος πρόεδρος μαζί με τα μέλη της διοίκησης, συνεχίζοντας έτσι την τόσο επιτυχημένη πορεία του Mike αλλά και των υπολοίπων μελών που ηγούνται αυτής.

Βρίσκομαι λοιπόν σήμερα στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλω πως μετά από ομόφωνη απόφαση της διοίκησης της Εικονικής Ολυμπιακής, νέος πρόεδρος αναλαμβάνει ο Σπύρος Ζώης. Ο Σπύρος είναι ένα παλαιό μέλος της Ολυμπιακής, με πολλές γνώσεις στον χώρο της πτήσης, πρόθυμος πάντα να βοηθήσει όποιον φίλο έχει ανάγκη και πολλοί από εσάς τον γνωρίζετε τόσο από τις εκπαιδευτικές βραδιές όσο και από τα check rides.

Θα ήθελα λοιπόν να ευχηθώ μια καλή αρχή στον Σπύρο, μια καλή και επιτυχημένη πορεία σε όλα τα μέλη της διοίκησης, να σας ευχαριστήσω για όλες τις ευχάριστες στιγμές που έχουμε περάσει μέχρι σήμερα και να σας ζητήσω να καλωσορίσετε και εσείς με την σειρά σας τον Σπύρο στα νέα του καθήκοντα.

Προσωπικά θα παραμείνω απλός πιλότος της Εικονικής Ολυμπιακής, διαθέσιμος πάντα να προσφέρω την βοήθειά μου σε όποιον φίλο την χρειαστεί.

Με εκτίμηση
Σπύρος Δήμας
User avatar
OAL114 Spiros Zois
Administrator
Administrator
Posts: 119
Joined: Tue Sep 21, 2010 9:52 pm
Name: Spiros Zois
Callsign: OAL114

Re: Αλλαγή Προέδρου Εικονικης Ολυμπιακης

Post by OAL114 Spiros Zois »

Αγαπητοί φίλοι,

Διαβάζοντας την αποχαιρετιστήρια επιστολή από την θέση του μέχρι σήμερα προέδρου της Ολυμπιακής Σπύρου Δήμα, δεν σας κρύβω την βαθιά μου συγκίνηση.

Τον Σπύρο τον γνώρισα πριν από κάποια χρόνια μέσα από αυτήν εδώ την κοινότητα και αμέσως κατάλαβα την αγάπη του για το χόμπυ και πολύ περισσότερο για την Ολυμπιακή, πράγματα τα οποία μου επιβεβαίωσε και ο ίδιος αργότερα όταν πλέον μας δόθηκε η δυνατότητα να συναντηθούμε και από κοντά. Πάντα μιλούσε για καινούργιες ιδέες όσον αφορά το χόμπυ και πάντα ήταν το ανήσυχο πνεύμα αναζητώντας την πρωτοτυπία. Άνθρωπος δραστήριος, με πολλά ενδιαφέροντα, ευθής και ειλικρινής.

Πριν από ένα χρόνο όταν η Ολυμπιακή έμεινε ακέφαλη μετά τον άδικο χαμό του Μιχάλη, ο Σπύρος με πολλή χαρά και χωρίς κανέναν δισταγμό δέχτηκε να αναλάβει τα ηνία της. Εκείνο το διάστημα απείχα από την κοινότητα για προσωπικούς λόγους. Ο Σπύρος ήταν εκείνος που με πήρε τηλέφωνο ζητώντας μου μια κατ’ ιδίαν συνάντηση. Η υπομονή, η ευθύτητα και η επιμονή του ήταν τα χαρακτηριστικά που μου έδωσαν το ερέθισμα επανένταξής μου στην ομάδα.

Αισθάνθηκα την ανάγκη να κάνω αυτή την μικρή αναφορά στον Σπύρο Δήμα...

Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω όλα τα μέλη της διοίκησης της Ολυμπιακής για την εμπιστοσύνη που ομόφωνα έδειξαν προς το πρόσωπό μου και με επέλεξαν να αναλάβω τα νέα μου καθήκοντα. Ευελπιστώ να έχουμε όλοι μαζί μια πετυχημένη πορεία με κοινό στόχο την περαιτέρω εξέλιξη του χόμπυ μας.

Ως νέος πρόεδρος θα προσπαθήσω να προσφέρω ότι καλύτερο μπορώ με μεγάλη χαρά προκειμένου να υπάρξει περαιτέρω συνέχεια στην μέχρι τώρα πορεία της Ολυμπιακής.

Κλείνοντας, να ευχηθώ καλές πτήσεις σε όλη την ομάδα της OAV.!

Σπύρο Δήμα, σε ευχαριστώ θερμά!!!


Με εκτίμηση,

Σπύρος Ζώης
OAL928 Socratis Vassilas
Full Member
Full Member
Posts: 141
Joined: Sat Aug 07, 2010 9:06 am
Name: Socratis Vassilas
Callsign: OAL928

Re: Αλλαγή Προέδρου Εικονικης Ολυμπιακης

Post by OAL928 Socratis Vassilas »

Congrats Σπύρο! Ότι καλύτερο εύχομαι!
Image
Post Reply