Wilco A346RR FSBuild profile

Σχετικά με Αεροπλάνα. / About addon aircraft for FS.
Post Reply
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Wilco A346RR FSBuild profile

Post by OAL109 Mike Ionas »

Τον τελευταίο καιρό μαστορεύω ένα FSBuild profile για το Α346 της Wilco. Είναι πλέον σχεδόν έτοιμο αλλά εξακολουθώ να μαζεύω στοιχεία για το fine tuning του.

Αν κάποιος από εσάς πετάει το συγκεκριμένο αεροσκάφος, χρησιμοποιεί FSBuild για flightplanning και θέλει να το δοκιμάσει ας μου στείλει ένα mail.

Καθώς το Wilco έχει \\\"ελαφρώς\\\" χαμηλότερες καταναλώσεις από το πραγματικό Α346 δεν νομίζω το συγκεκριμένο προφίλ να μπορεί να χρησιμοποιηθεί με άλλα addon, but feel free to try if you wish.

Επίσης ψάχνω τα takeoff performance tables του Α346, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τίποτα και αυτά που περιλαμβάνονται στο manual της Wilco είναι για Α340-200/300 και έτσι είναι αδύνατον να υπολογίσει κανείς σωστά V speeds, FLEX, κλπ. Έχω βρει cruise, landing, flight planning, optimal FLs και διάφορα άλλα tables, charts, etc με διάφορους τρόπους (ακόμα και αγοράζοντας addon για X-plane που δεν έχω καν, μόνο και μόνο για το manual), αλλά για takeoff τίποτα. Οπότε αν κανείς ξέρει (ακόμα και επι πληρωμή)ας βοηθήσει..

Μ.
Image
Post Reply