MJC8 Q400 PRO EDITION

Σχετικά με Αεροπλάνα. / About addon aircraft for FS.
Post Reply
OAL638 Lampros Tasoulis
Newbie
Newbie
Posts: 26
Joined: Mon Jun 19, 2017 2:32 am
Name: Lampros Tasoulis
Callsign: OAL638

MJC8 Q400 PRO EDITION

Post by OAL638 Lampros Tasoulis »

Καλή σας μέρα!
Χτές (24/06/17) είπα να κάνω μια δοκιμαστική (offline) πτήση από Ηράκλειο (LGIR) προς Αθήνα (LGAV) με ένα MJC8 Q400 PRO EDITION! Η όλη προετοιμασία μέχρι και η takeoff διαδικασία πήγαν μια χαρά μέχρι το σημείο που στην προσπάθειά μου να ανεβάσω τροχούς το σύστημα δεν λειτουργούσε! Οι τροχοί είχαν κολλήσει και δεν ανεβαίνανε! Μπορεί να ξέρει κανείς ποιο πρόβλημα αντιμετωπίζω υποψιάζομαι σχετικά με τα υδραυλικά και πως μπορώ να το διορθώσω; Στο παρελθόν μου έχει δημιουργήσει ανάλογο πρόβλημα αλλά και τότε θυμάμαι δεν μπόρεσα να καταφέρω να το διορθώσω! Να σημειώσω πως το MJC8 Q400 PRO EDITION το έχω αγορασμένο και όχι πειρατικό και το αναφέρω αυτό για να μην υπάρχει θέμα ως προς την λειτουργία και τα δικαιώματα για το συγκεκριμένο αεροσκάφος!

Image
Image
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: MJC8 Q400 PRO EDITION

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Καλησπέρα Λάμπρο,

Στην Pro έκδοση θα πρέπει θα αφαιρέσεις τα gear pins για να μπορέσουν να ανεβούν οι τροχοί.
Πίσω από το κάθισμα του συγκυβερνήτη υπάρχει ένας σάκος. Αν κάνεις κλικ πάνω του, βγαίνει μία κόκκινη κορδέλα που σημαίνει ότι τα gear pins έχουν αφαιρεθεί και είσαι οκ. Αν είναι ήδη τραβηγμένη δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να είναι ανοιχτή η κεντρική πόρτα ώστε να μπορέσουν να αφαιρεθούν και φυσικά να είσαι στο έδαφος.

Για περισσότερες λεπτομέρειες ψάξε για "gear pins" στα manuals του αεροσκάφους.
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
Post Reply