Black squares around trees and black box in the lights LGKJ

Συζητησεις για sceneries. / About addon sceneries for FS.
Post Reply
OAL836 GIORGOS MAMALAKIS
Newbie
Newbie
Posts: 11
Joined: Mon Aug 23, 2010 2:39 pm
Name: GIORGOS MAMALAKIS
Callsign: OAL836

Black squares around trees and black box in the lights LGKJ

Post by OAL836 GIORGOS MAMALAKIS »

Καλημέρα σε όλούς στο φόρουμ.

Παιδια εχω αντιμετωπιζω το εξής προβλημα στα scenery της αεροσοφτ LGSK KAI LGMK και συγκεκριμενα μου εμφανιζοντια μαυρα τετραγωνα αναμεσα στα δενδρα του αεροδορμιου ειχα εγκαταστησει το utx EUROPE το απεγκατεστησα τιποτα το ιδιο. εκανα απεγκατασταση πολεςσ φορες και των δυο σεναριων το προβληματο ιδιο. απ οτι διαβασα στο ιντερ νετ ειναι καποιο θεμα με φωτισμο ομως λυση δεν βρηκα.

Επισης στ φωτα του τροχοδρομου στο καστελοριζο PAYWARE πισω απο αυτα ειναι ενα μαυρο τετραγωνο πλαισιο

υπαρχει λυση για αυτο. πλην της απεγκαταστασης του FSX

Exω το fsx accelaration sp1 kai 2 το mesh scenery gia ellada payware της FSG-170.

Το λαπ τοπ εχει τα εξης χαρακτηριστικα:Επεξεργαστής

Intel® Core™ i7-4500u (1.8GHz 4MB Cache, up to 3.00 GHz)


Μνήμη RAM

16GB DDR3 1600MHz


Σκληρός Δίσκος (HDD)

1TB SATA3 5400rpm


Οθόνη

17.3 LED backlit


Ανάλυση Οθόνης

1920 X 1080


Κάρτα Γραφικών

AMD Radeon HD 8870M 2GB GDDR5

Σας ευχαριστω.
OAL852 Panagiotis Konstantinidis
Jr. Member
Jr. Member
Posts: 50
Joined: Tue Jun 12, 2012 11:51 am
Name: Panagiotis Konstantinidis
Callsign: OAL852

Re: Black squares around trees and black box in the lights L

Post by OAL852 Panagiotis Konstantinidis »

Τρέχεις το FSX σε DX10 mode; Αν ναι, τα σενάρια που ανέφερες μάλλον δεν είναι συμβατά με DX10 :)
OAL836 GIORGOS MAMALAKIS
Newbie
Newbie
Posts: 11
Joined: Mon Aug 23, 2010 2:39 pm
Name: GIORGOS MAMALAKIS
Callsign: OAL836

Re: Black squares around trees and black box in the lights L

Post by OAL836 GIORGOS MAMALAKIS »

Ναι σε DX10 και αυτο γιατι εαν επιλεξω να το απενεργοποιησω το fsx Μου κανει CTD και δεν ξερω γιατι κρασαρει, οποτε υποχρεωτικα το εχω κλικαρισμενο.
με αποτελεσμα να μην μπορω να πεταξω νυχτα προς το βενιζελος FLYTAMPA τα textures χανονται με το DX 10
OAL852 Panagiotis Konstantinidis
Jr. Member
Jr. Member
Posts: 50
Joined: Tue Jun 12, 2012 11:51 am
Name: Panagiotis Konstantinidis
Callsign: OAL852

Re: Black squares around trees and black box in the lights L

Post by OAL852 Panagiotis Konstantinidis »

Καλημέρα, σε αυτή την περίπτωση, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο DX10 Scenery Fixer. Είχε κυκλοφορήσει στην αγορά, αλλά αποσύρθηκε για διάφορους λόγους από τον developer. Παρόλα αυτά μπορείς να το βρεις... "αλλού" (τζιζ).

Είναι ένα εργαλείο από ένα τύπο, ονόματι Steve, ο οποίος με απίστευτο σκάλισμα στον μισοτελειωμένο κώδικα του FSX, όσον αφορά το DX10, κατάφερε να λύσει πάρα πολλά από τα προβλήματα που αυτό έχει. Θέλει λίγο διάβασμα, αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά.
OAL154 Panos Asimis
Newbie
Newbie
Posts: 13
Joined: Fri Aug 29, 2014 11:02 pm
Name: Panos Asimis
Callsign: OAL154

Re: Black squares around trees and black box in the lights L

Post by OAL154 Panos Asimis »

Καλησπέρα Γιώργο,
Ακριβώς τα ιδια προβλήματα είχα και εγώ. Με DX10 ενεργοποιημένο δεν μπορούσα να πετάξω νύχτα στον βενιζέλο όπως και σε οποιοδήποτε άλλο scenery της fly tampa, έιχα προβλήματα με black squares στην Σκιάθο και στη Μύκονο. Ακόμα όταν προσπαθούσα να απενεργοποιήσω το DX10 το fsx κράσαρε.
Το έψαξα στο internet αλλά δεν βρήκα τίποτα (βρήκα πολλά αλλά δεν είχα αποτέλεσμα.)
Αυτό που έκανα εγώ ήταν να σβήσω το fsx και ότι σχετίζεται με αυτό, scenery, airports κλπ. Το ξέρω είναι μια μέρα δουλεια να τα ξαναπεράσω όλα από την αρχη αλλά τουλάχιστον αποζημιώθηκα με νυχτερινή προσγείωση στο LGAV. Τώρα είναι όλα οκ αλλά με DX10 απενεργοποιημένο.
Ελπίζω να σε βοήθησα
Post Reply