Eurovision 2015

Events στην Vatsim. / Events in VATSIM.
Post Reply
OAL442 Orestis Doukas
Full Member
Full Member
Posts: 100
Joined: Sat Aug 21, 2010 3:07 pm
Name: Orestis Doukas
Callsign: OAL442

Eurovision 2015

Post by OAL442 Orestis Doukas »

Καλημέρα,
Βλέποντας χτες το βράδυ Eurovision μου ήρθε η ιδέα για ένα ανεπίσημο group flight. Σκέφτηκα το Σάββατο που είναι ο τελικός να πετάξουμε για LOWW αλλά αντί για να πάμε όλοι μαζί να φύγουμε από διαφορετικά αεροδρόμια της Ελλάδας με κοινό προορισμό το LOWW με ώρα άφιξης μεταξύ 16:45z-1715z. Λόγο του διαφορετικού χρόνου πτήσης θα πρέπει ο κάθε πιλότος να υπολογίσει την ώρα αναχώρησης από το αεροδρόμιο που θέλει να πετάξει. Αν φυσικά 2-3 πιλότοι θέλουν να πετάξουν από το ίδιο αεροδρόμιο φυσικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ο σκοπός απλά είναι να καλύψουμε όσο γίνεται περισσότερα αεροδρόμια. Λόγο του ότι οι πτήσεις για LOWW είναι περιορισμένες και για να μην μεταφέρουμε το στόλο προτείνω να γίνει με free flight ώστε να μπορούν να συμμετέχουν όλοι ανεξαρτήτως αεροδρομίου που βρίσκονται και να μην χρειαστεί να μεταφέρουμε το στόλο. Όποιος ενδιαφέρεται ας γράψει από κάτω αναφέροντας callsign αεροδρόμιο αναχώρησης και αεροσκάφος.
πχ
Callsign: OAL442
Airport: LGSK
a/c: A320
OAL154 Panos Asimis
Newbie
Newbie
Posts: 13
Joined: Fri Aug 29, 2014 11:02 pm
Name: Panos Asimis
Callsign: OAL154

Re: Eurovision 2015

Post by OAL154 Panos Asimis »

πολύ καλή ιδέα για group flight εγώ (αν δεν δουλεύω και είμαι σπίτι) θα ανέβω με cargo... Θα πρέπει να ανεβάσω στο LOWW εξοπλισμό (μπύρες κλπ) για το πάρτυ που θα κάνουμε μετά. ; )
Callsign: OAL154
Airport: LGTS
a/c: A300Β4
Post Reply