Ξεμεινα απο αεροπλανο!!!

Όλα αυτά που θέλατε να μάθετε αλλά ντρεπόσασταν να ρωτήσετε.. / Everything you wanted to know but never asked..
Post Reply
OAL279 Spiros Zachariadis
Newbie
Newbie
Posts: 44
Joined: Sat Dec 04, 2010 11:50 am
Name: Spiros Zachariadis
Callsign: OAL279

Ξεμεινα απο αεροπλανο!!!

Post by OAL279 Spiros Zachariadis »

Μη βαρατε...
Ψηνομουν να κανω το crossatlantic groupflight το Σαββατο. Θα λειπει και η γυναικα...
Βρισκω χρονο προχθες και χωρις να το σκεφτω περνω ενα a320 να ανεβασω στο Heathrow. Καπου πανω απο Γερμανια μιλαω με το φιλο Γαλανη και μου λεει αυτο που δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο πριν "δε θα σου φτασουν τα καυσιμα ρε μλκ".
Μη βαρατε γιατι ειχα στο μυαλο μου μονο το Leg Lgts-egll. Για το Egll-Kphl θα σκεφτομουν αργοτερα O0
Την ψωνισα τη Δευτερα το βραδυ και ειπα οτι δε θα το κανω (θα μπω μονο στοο μαθημα τη Πεμπτη).
Στον υπολογιστη εχω μονο ενα LevelD b767-300 το οποιο πετουσα παλια με κατι προβληματακια. Του κανα και μια δοκιμαστικη ξανα αλλα δε με ξενερωσε.
Να εβαζα καποιο αλλο αλλα δε προλαβαινω να το κανω αρκετες πτησεις για να ειμαι σε θεση να κανω το υπερατλαντικο.
Μιας και το τελαιυταιο χρονο πεταω με το A320 airbus X σκεφτηκα κανα 330 για να μη χρειαζεται χρονος προσαρμογης. Ειδα οτι βγαζει ενα η BlackBox 330-200. Το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει γνωμη?

Σορυ για το μακροσκελες
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: Ξεμεινα απο αεροπλανο!!!

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Μακριά! Μάπα το καρπούζι!
PMDG MD11 ή 747. Αν δεν τα ξέρεις και δεν προλαβαίνεις να τα μάθεις, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο Wilco A330 ή Α340 αν και δεν λένε τίποτα κι αυτά...το λέω μόνο και μόνο επειδή ξέρεις από Airbus και δεν χρειάζεται χρόνος προαρμογής. Δεν θυμάμαι βέβαια αν εμφανίζουν χρόνο για το επόμενο σημείο στο ND.
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
OAL279 Spiros Zachariadis
Newbie
Newbie
Posts: 44
Joined: Sat Dec 04, 2010 11:50 am
Name: Spiros Zachariadis
Callsign: OAL279

Απ: Ξεμεινα απο αεροπλανο!!!

Post by OAL279 Spiros Zachariadis »

Νικο ευχαριστω!

Μεχρι χθες νομιζα οτι τα wilco ηταν τα πιο αποτυχημενα Airbus.
Εχθες δοκιμασα το blackbox...

Στάλθηκε από το Nexus S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Image
OAL109 Mike Ionas
Administrator
Administrator
Posts: 1276
Joined: Mon May 31, 2010 6:09 pm
Name: Mike Ionas
Callsign: OAL109

Re: Ξεμεινα απο αεροπλανο!!!

Post by OAL109 Mike Ionas »

1172018 wrote:Μη βαρατε...
Μιας και το τελαιυταιο χρονο πεταω με το A320 airbus X σκεφτηκα κανα 330 για να μη χρειαζεται χρονος προσαρμογης. Ειδα οτι βγαζει ενα η BlackBox 330-200. Το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει γνωμη?
Εγώ ψώνισα το BlackBox σκεπτόμενος "μπας και.." και δεδομένου πως δεν υπάρχει "μεγάλο" Airbus της προκοπής. Ακόμα κλαίω τα λεφτά που έδωσα.. Στην μορφή που είναι τώρα τουλάχιστον δεν μπορείς να πετάξεις σαν άνθρωπος. Ίσως σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση..
Image
OAL279 Spiros Zachariadis
Newbie
Newbie
Posts: 44
Joined: Sat Dec 04, 2010 11:50 am
Name: Spiros Zachariadis
Callsign: OAL279

Απ: Ξεμεινα απο αεροπλανο!!!

Post by OAL279 Spiros Zachariadis »

Μες το 14 διαβασα οτι αναμενεται το aerosoft που αν κρινω απο το.320 που πεταω τωρα θα ειναι πολυ καλο.

Βρηκα και μια πατεντα ενος thomas ruth που κανεις merge με το a321 airbus x και σου εμφανιζεται ως 330. Διαβασα ομως για κατι θεματακια που εχει με τις ποσοτητες καυσιμων και δε μπηκα στο κοπο να το δοκιμασω.


*Τωρα ειδα οτι υπαρχει και το cls a330. Ξερουμε κατι για αυτο;

Στάλθηκε από το Nexus S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Image
Post Reply