Book a Flight

Olympic Charter operations.
Post Reply
OAL154 Panos Asimis
Newbie
Newbie
Posts: 13
Joined: Fri Aug 29, 2014 11:02 pm
Name: Panos Asimis
Callsign: OAL154

Book a Flight

Post by OAL154 Panos Asimis »

Καλησπέρα σε όλους και καλή σαρακοστή.
Είπαμε να πετάξουμε χαρταετό αλλά με τέτοιο καιρό για IFR είναι. Τέλος πάντον...
Πολύ καλό το νέο feature που θα πρέπει να πάρεις εισιτήριο για να πάς σε άλλο αεροδρόμιο αλλά έχω μια απορία.
Πήγα σήμερα στο LFML για να επιστρέψω ένα Α319 της Airlines που το είχα πάει εκεί προχθές αλλά δεν μπόρεσα να κάνω book την πτήση γιατί δεν υπάρχει πτήση για κανένα αεροδρόμιο την δευτέρα. Τα βήματα που ακολούθησα ήταν τα εξής:
1. Flight - Book a flight όπου μου έβγαλε το 319 κανονικά
2. Πάτησα το πράσινο αεροπλανάκι για να κάνω book
3. Στην σελίδα που μου έβγαλε πήγα και έσβησα το aircraft και πάτησα enter και δεν βγάζει καμία διαθέσιμη πτήση.
Αν πατήσω όλες τις μερες από κάτω μου βγάζει κάποιες πτήσεις αλλά όταν επιλέγω μια και κάνω submit βγάζει το παρακάτω μήνυμα
You can not fly this flight. This flight is not flying this day of week.
Παλία αν έκανες το 3 βήμα έκλεινες κανονικά την πτήση ανεξάρτητα την μέρα.
έχει αλλάξει και αυτό δλδ πρέπει να επιστρέψω το αεροπλάνο μόνο τις ημέρες που υπάρχει πτήση ή με την αλλάγη που έγινε κάνω κάποιο βήμα λάθος?
Τέλος μπορώ να πετάξω xαρταετό και να τον χρεώσω στην Airlines? ; )
Ευχαριστώ
Ασιμής Παναγιώτης
User avatar
OAL853 Nick Papandreou
Administrator
Administrator
Posts: 698
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:47 am
Name: Nick Papandreou
Callsign: OAL853

Re: Book a Flight

Post by OAL853 Nick Papandreou »

Καλησπέρα Πάνο,
Δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε έκανες κάτι λάθος, στο οικονομικό μοντέλο μπορείς να πετάξεις μόνο τις ημέρες που υπάρχει η πτήση. Οπότε κλείσε ένα ωραίο ξενοδοχείο (με χρέωση φυσικά δική σου) και πέτα την Πέμπτη!

Επίσης η Airlines δεν δέχεται χρεώσεις για χαρταετούς, χρεώνει όμως στους πλότους την καλούμπα!
Pilots' Manager
pilots@oav.gr

Image
Post Reply